Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka komentuar tërmetin e fuqishëm, që goditi sot Larisën dhe Greqinë.

Xhaçka shprehet se Shqipëria është në solidaritet të plotë me Greqinë, duke shtuar se Tirana është e gatshme që të ndihmojë, në rast se është nevoja.

  • foto galeri

Postimi i ministres së Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka:

Solidaritet i plotë me # Greqinë! Zemrat dhe mendjet tona shkojnë te fqinjët tanë grekë në këtë moment të vështirë! 🙏

Shqipëria është gati të ndihmojë, nëse paraqitet nevoja.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb