Një tërmet me magnitudë 3.3 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në Kretë.

Epiqendra e tërmetit, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, ishte 8 km në jugperëndim të Arkalochorit.

Tërmeti është regjistruar në orën 06:51 të mëngjesit të së mërkurës. Thellësia fokale e tërmetit në Arkalochori llogaritet në 11 km
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: