Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me tërmetin që goditi pak pas mesnate vendin tonë, me mangitudë 4.0 të shkallës rither.

Sipas ministrisë tërmet u regjistrua në orën 00:13 ku epiqendra ka qenë deti Adriatik, pranë Gjirit të Lalzit. Mes të tjerash raportohet se nuk ka pasur dëme nga ky tërmet.

“Ne orën 00:13 eshte regjistruar nje termet me madhesi 4.0 ne det, perballe Gjirit te Lalzit. Eshte pasuar nga 42 pasgoditje, me e madhja 3.5. Nuk raportohen deme.”, thuhet në njoftimin e ministrisë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb