Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter tronditi Santorinin mëngjesin e së dielës. Lëkundjet u ndjenë pak minuta pas orës 8:30.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ishte me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter, me magnitudë 19 kilometra në jug të Kepit të Santorinit. Thellësia fokale është vlerësuar në 13.9 km.

Tërmeti është ndjerë edhe në Kretë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: