Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.6 janë ndjerë sot rreth orës 01:25 minuta në vendin tonë.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Elbasan, Lushnje, Tiranë, Fier dhe Durrës.

Vetëm 3 minuta para tij, në 01:22 pati lëkundje sizmike me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter.

 

A 640x219

Sipas EMSC, tërmeti ishte me epiqendër 13 km në veri të Lushnjes dhe me thellësi 2 kilometër.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb