Një tërmet me magnitudë 6.1 ka goditur Porto Ricon.


Epiqendra është lokalizuar rreth 80 km nga brigjet veri perëndimore, në thellësinë 109 km.


Tërmeti është ndejë pothuajse në të gjithë ishullin, por për momentin nuk ka viktima apo dëme materiale.


(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb