Një tërmet me fuqi prej 6 ballësh goditi zonën në brigjet e Fukushimas në verilindje të Japonisë.

Agjencia Meteorologjike e Japonisë (JMA) tha se tërmeti u regjistrua në orën 23:58  sipas kohës lokale, në një thellësi prej 55  kilometrash.

Tërmeti i fortë u ndie  në zonat përreth, përfshirë edhe Tokion, JMA nuk lëshoi ​​paralajmërim për cunami.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb