Tërmeti i fuqishëm që goditi ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm, duket se ka shënuar një viktimë.

Sipas mediave greke, një punëtor i kishës së Profetit Ilia, është gjetur i vdekur nën rrënoja, ndërsa 9 persona të tjerë, vijojnë të jenë ende të siguruara.

Nga lëkundjet e forma sizmike, sipas raportimeve, janë shkaktuar dëme të shumta material, me shtëpi të vjetra të rrënuara në fshatin Iraklio.

Vlen të përmendet se tërmeti ishte i magnitutës 5.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ishte vetëm 5 km thellësi.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb