Në tri qarqet më të goditura nga tërmeti, Durrës, Tiranë dhe Lezhë është shtyrë nisja e procesit mësimor, për shkak të frikës që është ende prezente.


Në një deklaratë për mediat, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka bërë me dije se procesi mësimor në qarkun e Durrësit mësimi do të jetë i pezulluar deri më 9 dhjetor, ndërkohë në Tiranë deri në 6 dhjetor, si dhe për Lezhën deri më datë 5.


Ministrja pohoi se në qarkun e Durrësit janë dëmtuar 26 shkolla, ndërkohë që është bërë një plan për zhvendosjen e nxënësve në institucione që nuk janë të dëmtuara, ndërkohë të mbyllura do të jenë edhe kopshtet dhe çerdhet.
(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: