Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter ka goditur Bosnjë Hercegovinën.

Epiqendra e tërmetit u raportua 20 km në veriperëndim të Tuzlës.

Gjithashtu lëkundjet janë ndjerë edhe në Zenicë dhe Srebrenik, ndërsa nuk është raportuar për dëme materiale.

Emsc

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb