Një tërmet me 4.5  në shkallën Rihter ndodhi nëntë minuta para orës 18:00, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës jashtë Halki.


Gazetarja Shpresa Dine raporton për “Balkanweb” se sipas njoftimit të katër përbërësve të Rrjetit Kombëtar Sizmologjik, Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës njoftoi se sot në orën 17:51 në Greqi, sizmografët regjistruan një tërmet të dobët me 4.5 ballë. distanca 429 Km. NJ Athens Athinë.


  • foto galeri

Epiqendra e dridhjes shtrihet 33 kilometra në juglindje të Halki.


(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb