Plot 19 orë ka zgjatur operacioni i kërkim-shpëtimit për të riun Klajdi Qato, i mbetur nën rrënoja pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin.

Zyrtarisht nga ministria e mbrojtjes u bë e ditur rreth një orë pas mesnate se nxjerrja e të riut nga rrënojat u bë e mundur falë ndërhyrjes së ekipeve shqiptare e greke të kërkim shpëtimit.

Pas nxjerrjes fatmirësisht gjallë nga rrënojat, Klajdi Qato eshtë transportuar për në spital për të marrë ndihmën e duhur mjekësore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb