BURKINA FASO

Një tragjedi ka ndodhur në shtetin afrikan të Burkina Faso ku 30 veta janë vrarë në një market në Kompienbiga.

Përplasja ka qenë mes forcave të sigurimit dhe terroristëve që dyshohet se kanë lidhje me Al- Kaedan apo ISIS.

Terroristët hynë në market me motora dhe filluan të qëllojnë. Këto sulme terroriste vijnë si kundërpërgjigje e operacioneve anti- terroristeve në Burkina Faso nga vetë shteti.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb