ELBASAN

Në qytetin e Elbasanit pas shfaqjes së rasteve të fundit të prekurve nga koronavirusi të enjten dhe të premten u janë kryer testimet 34 personave mes të cilëve 3 ritestime.

Edhe rezultatet për 19 të fundit janë rezultuar negative. Aktualisht në Elbasan gjatë kësaj periudhe 15 persona janë prekur nga Covid 19.

Nga këta tre pjesëtarë të një familje nga mesjave janë raportuar të shëruar, ndërsa tre të fundit u evidentuan të prekur të mërkurën dhe që të gjithë janë pjesë e një zinxhiri infektimesh në një Restorant pranë Gjykatës së Elbasanit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb