Teuta gjen vazhdimësinë dhe ritmin e kryesuesëve të Vllaznisë, duke u ngjitur e vetme në vendin e dytë të klasifikimit. Një gol i bukur I Devi Bregut I dhuroi durrsakëve fitoren 1-0 në transfertën kundër Kastriotit. Suksesi i dytë radhazi për skuadrën e drejtuar nga Edi Martini, që për të festuar duhet të priste deri në gjysmën e pjesës së dytë.

140385832 10159044193534462 861541161629306480 N
140385832 10159044193534462 861541161629306480 N

Pas shumë përpjekjesh, në minutën e 72-të, Bregu zgjidhi sfidën me një goditje dënimi. E saktë shënjestra e sulmuesit vlonjat që vulosi fitoren e Teutës. Durrsakët duket se kanë gjetur vazhdimësinë që I ka munguar gjatë këtij sezoni, ndërsa ngjiten në kuotën e 26 pikëve në vendin e dytë të renditjes së përgjithshme.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb