INDONEZI

Bilanci i tërmetit tragjik të magnitudës 6.2 të shkallës Rihter ka shkuar në 67 viktima deri më tani në Indonezi.

Qindra të tjerë janë plagosur nga pasojat e tërmetit teksa shumë të tjerë janë shpallur të zhdukur. Dvmet më të mëdha janë regjistruar në Mamuju e Majene.

Shumë prej të zhdukurve besohet se janë nën rrënojat e spitalit 8-katësh në Mitra Manakara që u shemb pas tërmetit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb