HAITI

1 mijë e 290 viktima është bilanci më i fundit i tërmetit shkatërrimtar në Haiti. Po ashtu numërohen të paktën 5 mijë e 700 të plagosur dhe 13 mijë e 694 shtëpi të shembura.

Operacionet e kërkimit vijojnë teksa pritet që bilanci të rëndohet.

Në fakt nuk përfundon me kaq, pasi autoritetet janë në luftë me kohën për të shpëtuar njerëz derisa një stuhi të godasë ishullin në Karaibe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: