Ti shënon 4 gola Realit në një sfidë gjysmëfinale, e të mos festosh plotësisht, kjo mund të ndodh vetëm në Angli. Në fakt, ekziston edhe një bazë logjike, pavarësisht spektaklit dhe golave të shënuar, gjithçka mbetet e hapur, pikërisht ky detaj kishte zënë të gjithë faqet e para të mediave britanike:

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Madchaster”, shkruan Metro, titull që e gjen edhe në faqen e parë të Mirror. “A Real classic”, shkruan Express, lojëra fjalësh shoqëruar me foton e Bernardo Silvën, autor i një goli fantastik.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Bernabeu ka punë”, shkruan AS në faqen e parë. “Mrekullia është mrekulli”, shkruan Marca duke shtuar se në Bernabeu duhet diçka magjike. “Real Madrid del gjallë”, titull i përdoruar nga Sport.

L'equipe
L’equipe

“Thjesht çmenduri”, ishte titulli i përzgjedhur nga L’Equipe.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb