TIRANË

Presidenca i është përgjigjur ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj e cila u padit sot në SPAK nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për çështjen e Gjykatës Kushtetuese. Zëdhënësi i Presidentit, z. Tedi Blushi ka larguar formalizmat me sa duket, dhe i drejtohet ministres me një fjalë të zhargonit të përditshëm ‘çupë’

“Edhe falsifikatore edhe krenare! Ti qofsh moj çupë!”, shkruan Blushi.

Tedi Fb
Tedi Fb

Më herët Gjonaj tha se do të reagojë institucionalisht për padinë e Presidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb