Tiago Alkantara nuk do ta rinovojë kontratën e tij me Bajernin e Mynihut. Mesfushori spanjoll, që është në skadencë kontrate vitin e ardhshëm, nuk dëshiron të qëndrojë më në Bavari, raporton “Sport Bild”.

Për mesfushorin e Kombëtares së Spanjës, interesim ka Liverpuli dhe Jurgen Klop mund të hidhet në sulm që në dritaren e ardhshme të merkatos dhe, duke qenë se Bajerni rrezikon ta humbasë atë pa fituar asgjë në vitin 2021, mund të pranojë që ta shesë me një çmim më të ulët tani.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb