Statuja e Zlatan Ibrahimovic, e cila vetëm në vjeshtën e shkuar u vendos përpara stadiumit të Malmo në Suedi nuk ekziston më. Pas disa sulmeve vandal që pësoi javët e shkuar, persona ende të paidentifikuar e kanë rrëzuar përfundimisht atë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ngjarja ka ndoshur në orët e para të mëngjesit të së dielës. Mediat në vend bëjnë të ditur se autorët janë tifozë të Malmo, ndërsa sulmet ndaj statujës së sulmuesit nisën menjëherë, pasi ai u bë pjesë e aksionerëve të klubit rival të Hammarby.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb