Të gjithë tifozët e Moto GP duhet të presin ende për të parë garën e parë të Botërorit 2020. Federata Ndërkombëtare ka vendosur të shtyjë edhe dy garat e tjera të parashikuara në Mugello (Itali) më 31 maj dhe Montmelo (Spanjë) më 7 qershor.

Motogp Aplaza Inicio Campeonato
Motogp Aplaza Inicio Campeonato

Për momentin, objektiv është nisja e Botërorit të Moto GP më 21 qershor me garën e Gjermanisë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: