Atmosfera në “Fan Zone” e krijuar në Amfiteatrin e Liqenit të Tiranës për të mirëpritur tifozët italianë të Romës duke elektrizuese në prag të nisjes së finales së Conference League midis verdhe-kuqve dhe Feynoord.

Numrit të lartë të fansave romanë që do ta ndjekin ndeshjen nga ekrani gjigant i vendosur aty i janë bashkuar edhe qindra tifozë shqiptarë që mbështesin ekipin italian.

Në faqen e tyre në Facebook “Roma Club Albania”, tifozët shqiptarë njoftojnë se atyre i janë bashkuar gjatë ditës së sotme dhe dhjetëra të rinj nga Kosova e Maqedonia e Veriut, që do të brohorasin për ekipin e drejtuar nga Hoze Murinjo.

Kosove

24e199c7 D224 41e5 B7b4 05b7436f509c

281944540 5055836044452333 3758601839231342106 N

Fe309693 Dfb9 4033 9cbf A0054fb18d51

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb