Me 37 pikë në 20 javë, Tirana qëndron e qetë në krye, plus 6 pikë në raport me Partizanit, por të kuqtë, për momentin nuk shihen si rivali i tyre në garën për titull, fundja këtë e thotë edhe vetë trajneri i të kuqve. Është e vështirë që bardhebluve t’i gjesh një rival të denjë në këtë garë, mbase Erzeni, në shifra janë ata ndjekësit më të afërt.

327780779 956812711954159 219592250060171262 N
327780779 956812711954159 219592250060171262 N

Ekipi i Shehit në numra është pa diskutim ekipi më i mirë, kanë sulmin më të mirë me 33 gola dhe mbrojtjen më të mirë me 15 gola, por mbi të gjitha kanë një mentalitet fituesi, nuk dorëzohen kurrë, e tillë ishte dhe sfida me Egnatian, në fund arrijnë gjithnjë të marrin atë që kërkojnë.

328966500 1282618068986242 6790157991479755063 N
328966500 1282618068986242 6790157991479755063 N

Prova e radhës, mbase më e vështira është transferta përballë Vllaznisë, një rival që në letër dhe për nga cilësia mund të rivalizojë kryeqytetasit, fundja në dy përballjet sezonale shkodranët kanë arritur t’i marrin 4 pikë.

329114920 1145751816133146 6942142642540510572 N
329114920 1145751816133146 6942142642540510572 N

Në këtë përballje trajneri Shehi duhet të bëjë llogaritë pa Aleksin dhe Kristal Abazaj, por në asnjë moment Shehi nuk është ankuar për mungesat apo për ndryshimet e shumta që grupi ka pësuar këtë periudhë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb