Tirana, sikundër të gjithë aktorët e futbollit në vend, është e angazhuar maksimalisht në ndihmë të personave të prekur nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Shqipërinë. Klubi bardheblu do të shpërndajë ndihma për 80 familje në nevojë në zonën e Ndroqit, ndërsa premton se aksioni nuk do të ndalet këtu


Postimi i Tiranës


“Klubi i Futbollit Tirana ka vijuar fushaten humanitare duke nisur sot drejt Ndroqit nje numer te madh ndihmash per 80 familje ne nevoje. Nje grup pune bardheblu, ka trokitur ne dyert e shtepive te rrezikuara per te dhuruar dysheke, batanije, veshje, ushqime dhe materiale higjenike per familjet ne nevoje.


Ne nuk do ndalemi. Me shume se nje klub futbolli. Ne jemi Tirona!”

Tirana Batanije
Tirana Batanije

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb