TIRANE – Policia e Shtetit ka vënë në pranga dy pronarë lavazhesh në Tiranë, të cilët akuzohen për vjedhjen e ujit të pijshëm nga ujësjellësi.

UKT bën të ditur se në dy lavazhet, që ndodhen tek Komuna e Parisit dhe në zonën e liqenit artificial, vidhej uji i pijshëm dhe përdorej për larjen e automjeteve.

UKT thekson se përdorimi i ujit të pijshëm për lavazhe përbën shkelje të ligjit.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: