TIRANË – Gjashtë shoferë të dehur janë ndaluar nga Policia Rrugore vetëm sot në kryeqytet. Ata ishin dukre drejtuar automjetin në mënyrë pappërgjegjshme.

Këta drejtues janë pjesë e dhjetra të ndaluarve nga Policia gjatë fundjavë, ndër të cilët, 54 vetëve, pija u ka kushtuar heqjen e patentës.

Kjo masë ndëshkimore kundër drejtuesve të dehur është në vazhdën e operacionit të policisë për parandalimin e aksidenteve rrugore.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb