Një tjetër incident është regjistruar në Tiranë, ku një grup tifozësh të Romës janë përplasur me efektivët te ura e Drejtorisë së Policisë.

Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb se një efektiv është lënduar.

  • foto galeri

Siç shihet edhe nga pamjet live nga zona që lidh Shallvaret me rrugën Myslym Shyri ka prani të forcave policore si dhe një ambulancë qëndron në rrugë e stacionuar. Ndërkohë, një makinë policie është dëmtuar në pjesën e përparme, ku xhami është thyer.

vijon…

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: