Novavax Inc. është vaksina më e re e cila është futur në garën botërore në luftën ndaj COVID-19.

30 mijë njerëz do të provohen në SHBA e Meksikë. Duket se do të ketë një tjetër vaksinë ndaj COVID-19 teksa deri më sot të miratuara dhe në zbatim janë Sputnik V, Moderna, Pfizer/BioNTech teksa në garë janë edhe ato nga Johnson-Johnson si dhe AstraZeneca/Universteti i Oksford.

Janë disa vende që po zhvillojnë vaksinën, por deri më tani në botën perëndimore dominante ngelen Pfizer dhe Moderna.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb