Disa fëmijë janë goditur me thikë në një park pranë liqenit Annecy, në juglindje të Francës, tha ministri i brendshëm.

Gérald Darmanin konfirmoi se autori ishte arrestuar nga policia. Sipas AFP, 6 fëmijë janë plagosur, dhe sipas mediave lokale dy janë në gjendje kritike.

BFM TV raportoi se viktimat ishin rreth tre vjeç.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: