Shqipëria e ka të pamundur të lë shenjë në “Tokyo2020”, përjashto Briken Calja, deri më tani pjesa tjetër e ekipit Olimpik ka zhgënjyer. Në qitje, perfomaca ishte negative teksa përfaqësuesja jonë në këtë disiplinë, Manuela Delilaj, e mbylli konkurrimin e sajë në vendin e fundit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në ditë ne dytë, Delilaj garoi në 25m shpejtësi, në total, në të dy ditët e garimit, qitësja kuqezi grumbulloi në total 556 pikë duke u renditur në vendin e 44-të, të fundit.

Koksh
Koksh

Për KOKSH, ky është një rezultat i mirë pasi Delilaj vuante nga një lëndim në parakrahun e djathtë ndërsa për afro 1 vit e gjysmë poligonet kanë qenë të mbyllura për shkak të pandemisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb