Disa muaj pas ndarjes së tij nga Gisele, thashethemet thonë që Tom Brady takohet me Reese Witherspoon gjithashtu e sapo divorcuar.

Një artikull i Marca flet për një romancë të re mes yllit të NFL dhe aktores hollivudiane, vetëm pak ditë pasi kjo e fundit njoftoi divorcin nga Jim Tot.

Sipas të njëjtave informacione, llogaria e mediave sociale e quajtur DeuxMoi, e cila merret me lajmet e thashethemeve të të famshëmve, raportoi se Brady dhe Witherspoon tashmë janë në takimin e tyre të parë.

“Aktorja, e cila sapo njoftoi divorcin e saj, së fundmi po takohet me një atlet të NFL-së, i cili gjithashtu është divorcuar së fundmi” thotë artikulli dhe shumë shpejt emrat e Brady dhe Witherspoon po shfaqeshin pranë njëri-tjetrit në mediat e huaja.

Megjithatë, asnjëra palë nuk i ka mohuar apo konfirmuar thashethemet.

Reese Witherspoon dhe Jim Toth u martuan në mars 2011, por aktorja njoftoi divorcin me një deklaratë të përbashkët duke thënë se ata po ecin përpara me “dashuri të thellë, mirësi dhe respekt të ndërsjellë për gjithçka që kemi krijuar së bashku”.

Deklarata theksoi gjithashtu se prioriteti i tyre më i madh është djali i tyre 10-vjeçar, Tennessee James, si dhe e gjithë familja e tyre teksa hyjnë në këtë kapitull tjetër të jetës së tyre. Witherspoon dhe Toth janë zotuar gjithashtu të mbeten miq dhe ta bëjnë divorcin sa më të qetë për të gjithë.

Në deklaratën e postuar në rrjetet sociale të ish-çiftit thuhej:

“Kemi disa lajme personale për të ndarë… Me shumë kujdes dhe mendim kemi marrë vendimin e vështirë për t’u ndarë. Kemi kaluar kaq shumë vite të mrekullueshme së bashku dhe ecim përpara me dashuri të thellë, mirësi dhe respekt të ndërsjellë për gjithçka që kemi krijuar së bashku. Prioriteti ynë më i lartë është djali ynë dhe e gjithë familja jonë ndërsa hyjmë në këtë kapitull tjetër. Këto çështje nuk janë kurrë të lehta dhe janë jashtëzakonisht personale. Ne e vlerësojmë vërtet respektin e të gjithëve për privatësinë e familjes sonë në këtë kohë.”

Witherspoon dhe Toth u fejuan në dhjetor 2010 dhe u martuan disa muaj më vonë në një ceremoni sekrete në një fermë në Kaliforni. Çifti ka një fëmijë, ndërsa aktorja ka dy fëmijë të tjerë nga martesa e mëparshme me Ryan Phillippe.

Në fund të vitit 2022, Tom Brady dhe Gisele Bundchen konfirmuan thashethemet që donin t’i jepnin fund martesës së tyre 13-vjeçare. Ndërsa shumica e fajit i është hedhur vendimit të Tomit për t’u tërhequr nga futbolli, thashethemet thonë se tensioni filloi vitin e kaluar, pas serialit të Apple TV, “Njeriu në Arena”.

Një histori e fortë dashurie që zgjati 13 vite ishte ajo mes Gisele dhe Tom Brady

“Historia e tyre e dashurisë ishte e rëndësishme, por ishte e rëndësishme në shumë suksesin e tij. Dëgjuam se ajo ishte e mërzitur me atë se si disa nga thëniet e bënin të dukej sikur ankohej ose ishte negative për futbollin dhe kjo shkaktoi fërkime mes tyre”, shpjegoi një burim pranë Gisele.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb