Mesfushori Toni Kroos do të tërhiqet nga Gjermania pas Europianit të këtij qershori.

Mesfushori 31-vjeçar duket se do i japë fund rrugëtimit me përfaqësuesen e vendit të tij dhe do të fokusohet vetëm tek klubi ku luan.

Mediat e huaja raportojnë se tashmë Kroos e ka marrë vendimin teksa nuk dihet nëse është ndikuar edhe nga ‘poltika’ që Gjermania ka me përbërjen e lojtarëve të cilët shumica e tyre duhet të jenë nën 30 vjeç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb