Një top bejsbolli i nënshkruar nga presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensyy, është shitur në ankand për mbi 48 mijë euro – një pjesë e të cilës do të dhurohet për të mbështetur ukrainasit e zhvendosur nga lufta.

Ankandi RR Auction i Bostonit njoftoi se oferta fituese për topin e bejsbollit të “Rawlings Major League” ishte tri herë më e lartë se sa ishte parashikuar, raportoi Sky News të enjten.

Shitësi Randy Kaplan do ta dhurojë gjithashtu një pjesë të fitimeve të tij, megjithëse shuma e saktë nuk është bërë e ditur.

Këto para do të ndihmojnë në ofrimin e ndihmës humanitare përmes organizatës jofitimprurëse Americares.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: