KUBË

Tre persona kanë mbetur të vdekur ndërsa më shumë se 174 janë lënduar pasi një tornado goditi kryeqytetin kuban, Havanën.

Erërat e fuqishme rreth 100 km/h, shkatërruan shumë pjesë të qytetit duke sjellë shi dhe breshër.

Stuhia shkaktoi ndërprerje të energjisë në të gjithë qytetin.

Mediat lokale kanë raportuar se janë shkatërruar ndërtesa dhe shtëpi, ndërsa makinat fluturonin në ajër.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: