Tottenham ka zgjedhur pasuesin e Joze Mourinhos dhe ai do të jetë një tjetër portugez, Nunjo Espirito Santo. 47 vjeçari është i zgjedhuri i klubit dhe drejtorit Fabio Paratiçi pas një sezoni mjaft të mirë në stolin e Volvesit.

Santos, ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me opsion rinovimi dhe është pritur me mjaft entuziazëm nga tifozët e “Spurs”.

Tekniku portugez ka drejtuar më parë Porton, Valencian dhe Rio Aven, aty ku nisi dhe karrierën. Detyra e parë e Santos është të bindë Harry Kane të qëndrojë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb