Kompania japoneze e prodhimit të makinave, Toyota do të tërheqë rreth 3,4 milionë automjete në të gjithë botën për mosfunksionim të airbag-ut.

‘’Tërheqja nga tregu e makinave, duke përfshirë 2,9 milion automjete në SHBA, përfshin modele si Corolla, Corolla Matrix, Avalon dhe Avalon HV’’, deklaroi Toyota, por këtë herë, sipas saj, ‘’asnjë makinë nuk do të tërhiqet nga Japonia dhe Europa’’.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb