Është arrestuar në Pogradec një sirian, i cili dyshohet që organizonte trafikun e paligjshëm të klandestinëve që vinin nga vendet në konflikt. Burime pranë komisariatit të Pogradecit thonë se ky shtetas është arrestuar rastësisht në mjetin e një shtetasi tjetër.

Sipas të njëjtave burime bëhet me dije se ka qenë sekuestrimi i telefonit ai që ka nxjerr zbuluar këtë person, duke nxjerr të gjithë personat e kontaktit dhe bisedat që kishte zhvilluar gjatë këtyre muajve.
Personi në fjalë ka qenë për rreth 4 muaj në lëvizje në qytete të ndryshme të qarkut dhe jashtë tij, duke organizuar trafikun e emigrantëve që nga vendet e origjinës e deri në Tiranë apo nëpër vendet e tjera të BE.

Policia ka dyshime që mundet ta ketë arrestuar edhe herë të tjera të njëjtin person, i cili ka përdorur identitete te ndryshme, por një kontroll i detajuar është bërë pikërisht tani kur kanë sekuestruar edhe telefonin e tij.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb