Katër persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen se tentuan të trafikonin drogë drejt Kosovës.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se në pranga ranë Ferdinant Cena, 31 vjec, Hajri Merkaj, 26 vjec, Irqkli Lici, 25 vjec dhe Daniel Cena, 20 vjec.

Policia kishte informacione se keta shtetas do te trafikonin droge drejt Kosoves dhe u vu ne ndjekje te tyre. Ne afersi të qytetit te Krumes, nga kontrolli i ushtruar në mjetin tip “Benz ML”, ku ndodheshin Ferdinandi dhe Hajriu, rreth 85 kg droge kanabis sativa e ndarë në pako dhe e mbështjelle me natriban. Mjeti ku ndodhej droga shoqërohej dhe nga mjeti tjetër tip “Benz”, ku ndodheshin dy te rinjtë e tjerë Danieli dhe Irakliu.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: