Të paktën 25 persona , përfshirë tre fëmijë , u vranë pasi një autobus ra nga një shkëmb në Bolivinë qendrore.

Autobusi, me 33 pasagjerë , u përplas në një shkëmb 400 metra të hënën në mëngjes.

Aksidenti vlerësohet të jetë shkaktuar nga një manovër e rrezikshme, në përpjekje për të shmangur përplasjen me një automjet tjetër.

Mes të vdekurve janë tre fëmijë, njëri një vjeç dhe dy të tjerët gjashtë vjeç.

Ky është aksidenti i tretë i madh me autobus në Bolivi vitin e fundit.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: