GREQI

Një tragjedi është shënuar në brigjet greke të ishullit Oinouses, në afërsi të Hios. Një barkë, ku udhëtonin 7 persona ka gjetur vdekjen.

Nga viktimat, një ishte foshnjë e mitur katër fëmijë dhe dy gra, ndërsa 11 persona të tjerë janë shpëtuar. Policia helene po vijon operacionin e shpëtimit, ndërsa nuk dihet saktësisht sesa vetë ishin në barkë.

Sipas mediave ndërkombëtare, kanë qenë dy familje turke që udhëtonin me barka, me qëllim që të ikin nga regjimi i Erdoganit në Turqi.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb