KINA

Kina ka shënuar një tragjedi ditën e sotme pasi 9 minatorë u nxorën të vdekur nga miniera e shembur në provincën Shandong.

U duk se do të ndodhte mrekullia pasi 11 kolegë të tjerë të tyre u shpëtuan më parë, por 9 të fundit nuk ia kanë dalë.

Ndërkohë operacioni i kërkim shpëtimit nuk mbetet me kaq, pasi një minator rezulton ende i pagjetur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: