AFGANISTAN

Një shpërthim me makina ka ndodhur gjatë festimeve të Kurban Bajramit në provincën Logar në Afganistan.

Besimtarët myslimanë ishin duke festuar Kurban Bajramin teksa një  sulm i papritur me një bombë të kamufluar brenda një makine I mori jetën 17 personave.

Shpërthimi madje ndodhi afër selisë së guvernatorit të provincës teksa njerëzit aty afër ishin duke kryer pazaret për ditën e sotme.

Talebanët kanë mohuar të kenë lidhje me këtë ngjarje teksa Afganistani tashmë po pret një përgjigjie nga ISIS e cila disa orë prej tragjedisë ka vendosur të heshtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb