Shoqata “9 janari” në Shkodër kërkon zbardhjen e ngjarjes tragjike të 18 viteve më parë, ku humbën jetën 28 persona në tentativë për të shkuar drejt Italisë me gomone.

Familjarët pas 18 vitesh shprehen se ende dosja nuk është zbardhur, duke akuzuar se ishte një krim shtetëror.

Familjarët kanë dërguar sërish çështjen në SPAK, duke i bërë apel institucionit të drejtësisë së re që të vendosë përpara drejtësisë fajtorët e tragjedisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb