Gjykata vendosi të lirojë përgjegjësin e stacionit të trenit të Larisës, Vassilis Samaras, i cili akuzohet si shkaktar i tragjedisë së Tempit ku humbën jetën më tepër se 57 persona, mes të cilëve edhe 6 shtetas me origjinë shqiptare.

Mediat greke raportojnë se deri më tani nuk janë gjetur prova për fajësimin e përgjegjësit të stacionit.

Ndërkohë, dje në Greqi humbi jetën në një aksident drejtori i Përgjithshëm i Hekurudhave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: