Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka shprehur një mesazh ngushëllimi për tragjedinë në spitalin COVID në Tetovë të Maqedonisë së Veriut.

Vuçiç thotë se është gati për të ofruar çdo ndihmë vëllazërore.

Më tej ai i uron shërim të shpejtë të plagosurve.

STATUSI NGA ALEKSANDAR VUÇIÇ
Unë u mahnita jashtëzakonisht nga lajmi i zjarrit në spitalin në Tetovë. Ne ndajmë dhimbje të mëdha me njerëzit e Maqedonisë Veriore, të gatshëm për të ofruar çdo ndihmë vëllazërore. Në emrin tim dhe në emër të qytetarëve të Serbisë, shpreh ngushëllimet e mia për familjet e viktimave dhe qytetarët e Maqedonisë Veriore, të cilët u plagosën dhe të shërohen shpejt.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb