Bilioneri dhe zotëruesi i ASOS, Anders Holch Povlsen ka humbur tre nga katër fëmijët e tij në sulmin e Sri Lankës gjatë pashkëve të dielën.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Disa ditë para sulmeve, një nga fëmijët e Povlsen, Alma ndau një foto të pushimeve të fëmijëve të tjerë , Astrid, Agnes dhe Alfred pranë një pishinë. Povlsen, 46, është i martuar me Anne Storm Pedersen.

Çifti u takua kur Ana filloi të punonte në sektorin e shitjeve në Bestseller. Ai është një nga njerëzit më të pasur të Danimarkës. Pas vdekjes së babait atij i kaloi biznesi i“Bestseller” kur ai ishte vëtëm 28 vjeç.

7 bomba vetëvrasëse vranë të paktën 290 njerëz në një sulm të kordinuar në një hotel me 5 yje dhe kisha gjatë pashkëve të së dielës. Munisha Gunasekera, komisioneri i Sri Lankës për Britaninë, u shpreh se të paktën 8 persona me kombësi britanike kanë ndërruar jetë gjatë sulmit. Ende asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësi lidhur me sulmin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb