Nga: ENEIDA CAKERRI

5-6 lugë trahana
Rreth 600 ml ujë
Vaj ulliri
Bukë
Djath i bardhë

Skuqim trahananë në vaj ulliri deri sa të zverdhet. Shtojmë ujin avash avash duke e trazuar deri sa  trashet e të bëhet kremoze. Në fund shtojmë bukë të copëzuar dhe e servirim në pjatë me vaj ulliri dhe djath të bardhë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: