Mauricio Pochetino ndëpreu bashkëpunimin me PSG, teksa nga sot e mbrapa është trajner i lirë.

Tekniku argjentinas nuk e ka ndërmend të qëndrojë gjatë pa skuadër, me mediat e ndryshme që tashmë kanë filluar të hedhin hipotezat e mundshme.

Vetë Pochetino do dëshironte shumë një rikthim në Premier League. Gjithsesi, një alternativë e tillë për momentin është potencialisht e pamundur, pasi Tottenham dhe Arsenaldo të vazhdojnë të mbajnë në stol Conten dhe Artetan.

Pista interesante janë edhe ato të La Liga dhe Serie A. Pochetino ka drejtuar më parë Espanyol, Southampton dhe Tottenham.

 

Yyyy
Yyyy

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: