Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka dhënë konferencën e zakonshme për shtyp para ndeshjes së 1/16 të Botërorit ndaj Polonisë.

“Polonia nuk është një ekip me të cilin jemi mësuar të takohemi. Ata kanë lojtarë me përvojë, padyshim që veçohet Lewandowski, një nga sulmuesit më të mirë në botë, por nuk është vetëm ai.Ata kanë një ekip me organizim të mirë, formë të mirë atletike. Ne do të mësojmë të gjitha detajet rreth tyre, ata nuk janë për t’u nënvlerësuar”- Tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: